Yüksekova’da patlama

  • 07:50 4 Ekim 2022
  • Güncel
 
HAKKARİ - Yüksekova ilçe merkezinde bulunan 75’inci Yıl Polis Karakolu yanında peş peşe iki patlama yaşanırken, ardından civardaki evlere yapılan baskınlarda aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. 
 
Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde bulunan 75’inci Yıl Polis Karakolu'nun yanında dün akşam saat 22.00 ve 01.00 saatleri arasında iki şiddetli patlama ve çatışmanın yaşandığı bilgisine ulaşıldı. Edinilen bilgilere, Kışla Mahallesi’nden, Orman Mahallesi’ne giden özel harekat polislerinin içinde bulunduğu zırhlı aracın geçişi sırasında kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Zırhlı araca açılan ateş sonrası mahalle ve polis karakolunun bulunduğu bölge yüzlerce polis tarafından ablukaya alındığı belirtildi.
 
Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ablukanın alındığı alanda saat 23.00 civarında şiddetli bir patlamanın yaşandı. Patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulansın sevk edildiği bildirildi. 
 
Çok sayıda kişi gözaltında
 
Patlamanın yaşandığı alanda bulunan, apartmanlara ve bahçelere polisler tarafından ev baskınları düzenlendiği ve aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Yine patlamanın yaşandığı alanda gecenin ilerleyen saatlerinde ikinci bir patlamanın daha meydana geldiği aktarıldı.
 
Mahalle ablukaya alındı
 
İkinci patlamanın meydana geldiği alana olay yeri inceleme ekipleri sevk edildiği ve incelemelerde bulunulduğu görüldü. Patlamanın yaşandığı sokak ve mahalle polisler tarafından sabah saatlerine kadar ablukaya alındığı ve çevrede bulunan apartmanlara ışık tutulduğu öğrenildi.
 
Öte yandan patlamanın yaşandığı mahallede polis ablukası sürüyor.